Dutch Jazz Collective brengt tweede album ‘United’ met verve
Big band Dutch Jazz Collective presenteerde deze dag zijn tweede album ‘United’. Het concert was meer dan een voorstelling; het was een muzikale dialoog tussen jong talent en gevestigde namen binnen het Nederlandse jazzlandschap. Twee gastsolisten gaven extra glans aan het concert.
Die gasten waren tenorsaxofonist Paul Heller en trombonist Ilja Reijngoud. Ze vertolkten niet alleen soli, maar evenzeer eigen composities en arrangementen die speciaal voor United waren geschreven. Ze namen het publiek mee op een spannende, geïmproviseerde reis.
Dutch Jazz Collective huldigt de traditie van big-bandjazz en vermengt die met eigentijdse composities. De overgang van traditionele elementen naar moderne jazzklanken verliep naadloos, wat op United duidelijk tot uitdrukking komt.
Dat komt deels ook door de vermenging in de bezetting van meer ervaren musici en instrumentalisten die nog aan het begin van een carrière staan. Én door de strakke, professionele leiding van Nils van Haften als muzikale leider.
De vijfkoppige rietsectie bewoog zich tussen lyriek en kracht. Terwijl de kopersectie, die maar liefst acht musici telde, met energieke lijnen de melodieën extra reliëf gaf. In combinatie met de ritmesectie ontstond een vloeiende groove, waarin drums en contrabas tempo en intensiteit bepaalden.
Waaruit alleen maar kan worden geconcludeerd, dat Dutch Jazz Collective krachtige impulsen levert aan de moderne big-bandcultuur.
DUTCH JAZZ COLLECTIVE
Presentatie album ‘United’
Bimhuis Amsterdam, 15 februari ’26
Bart van der List, Bram Hartwig, Niels van Willigen, Tom Ridderbeekx - trompet
Michel Tuinman, Olov Schoorlemmer, Gregor Sperzel, Jeroen Vermazeren - trombone
Mo van der Does, Donald Simoen, Jesse Schilderink , Frank Groenendijk, Emillio Tritto - saxofoons
Robert Koeman - piano
Wouter van Deventer - gitaar
Cas Jiskoot - contrabas
Sander Smeets - drums
Gasten
Paul Heller - tenorsaxofoon
Ilja Reijngoud - trombone
Nils van Haften - muzikale leiding



