Musicians Paradise. Een naam die niet alleen je nieuwsgierigheid, maar ook je gevoel voor romantiek kan prikkelen. Het is de nieuwe naam voor het welbekende Amersfoort Jazz Festival dat al sinds 1979 bestaat en dit jaar werd georganiseerd van 12 tot en met 15 juni. Fotograaf Sydney Korsse ging er een kijkje nemen en stuitte op een een-tweetje tussen Peter Beets en Sven Figee.

Nou ja, een-tweetje? En die mensen van het New Jazz Orchestra dan? Want die maakten het toetsenduel tussen Sven Figee en Peter Beets pas echt compleet.

Het New Jazz Orchestra balanceert tussen traditie en vernieuwing. Het heeft daar al herhaaldelijk blijk van gegeven met aansprekende resultaten. Initiatiefnemer Peter Beets zette zich ditmaal even zelf in de schijnwerper door zijn piano te laten snuffelen aan een Hammondorgel.

Sven Figee, alias Sven Hammond, is een even begenadigd toetsenist als Peter Beets. Beiden malen er niet om wie de beste is. Zij pogen slechts elkaar uit te dagen om het publiek een topconcert te bieden.

Dat dit gebeurt middels virtuositeit, veel groove en aansprekende speelvreugde zorgt ervoor dat dit duo gemakkelijk van zichzelf een publiekslieveling maakt.

Ondersteund door het New Jazz Orchestra slaat het vuur talloze malen in de pan tijdens concerten. De foto’s van dit concert tonen dat het in Amersfoort niet anders was.

Het New Jazz Orchestra is een initiatief van Peter Beets. Vandaar de volledige naam: Peter Beets New Jazz Orchestra. Ook Sven Hammond heeft een eigen big band; garantie voor de ‘stootkracht’ van beide leiders.

Het New Jazz Orchestra wordt gevormd door een nieuwe generatie jazzmusici. Inspiratie, innovatie en improvisatie zijn de bouwstenen waar ieder bandlid moeiteloos op meelift.

Beets, Figee en big band, ze werden strak in de hand gehouden door Libbe Oosterman. Met als resultaat een concert even kleurrijk als de foto’s van Sydney Korsse.
REDACTIE
Foto’s SYDNEY KORSSE
MUSICIANS PARADISE
New Jazz Orchestra Meets Next Generation
De Nieuwe Stad Amersfoort, 15 juni 2025
Peter Beets – piano
Sven Figee – Hammondorgel
Floriaan Wempe – tenorsaxofoon
Jeline Weening – altsaxofoon
Fleur Peereboom – tenorsaxofoon
Emilio Tritto – baritonsaxofoon
Femke Mooren – altsaxofoon
Antoine Colin – trompet
Alvaro Jimenez – trompet
Gidon Nunes Vaz – trompet
Pilvi Kokkonen – trompet
Rodolfo Neves – trompet
Jos van den Heuvel – trombone
Pablo Martinez – trombone
Oliver Emmitt – trombone
Bart van Gorp – trombone
Steve Zwanink – contrabas
Tim Hennekes – drums
Libbe Oosterman – dirigent